New items
Potworki na ratunek
Kapryśny przyjaciel
Przyjacielska lama
Rafik został sam
Odważny leniwiec
 
The library cooperates with portal of library e-services »w.bibliotece.pl« - we invite you to visit library profile, to benefit with additional possibilities.
News
Informacja

Godziny pracy biblioteki i filii bibliotecznych, w których można korzystać z naszych usług.
Zapraszamy.

Godziny pracy biblioteki w Janowie
Poniedziałek 8.00- 17.00
Wtorek 8.00.- 17.00
Środa 8.00.- 17.00
Czwartek 10.00.- 17.00
Piątek 10.00.- 17.00
Sobota 8.00.- 16.00

Godziny pracy filii bibliotecznej w Żurawiu
Wtorek - Środa 12.00 - 16.00
Czwartek - Piątek 14.00 - 18.00

Filia biblioteczna w Lgoczance
Poniedziałek - Czwartek 11.00 - 15.00

V Ogólnopolska Noc Bibliotek już za nami...

5 października w sobotni wieczór Gminna Biblioteka Publiczna w Janowie w ramach tegorocznej edycji Nocy Bibliotek zaprosiła Wszystkich w podróż, w której przewodnikiem stała się literatura. „O korespondencji sztuk. Oddziaływanie literatury na sztukę” - tak zatytułowałyśmy literacki drogowskaz, który wyznaczał nasze tournée. Nawiązując do hasła V Nocy Bibliotek „Znajdźmy wspólny język”, chciałyśmy pokazać, że literatura „znajduje wspólny język” z innymi dziedzinami sztuki. Prowadzi to nie tylko do biernego odwzorowania, ale rodzi również dialog i dyskusję, formułuje się próba znalezienia nowego sensu tekstu literackiego. Najlepiej ilustrowały to przygotowane przykłady: obrazy odnoszące się do wybranych tekstów literackich, zależność między literaturą a piosenką, jak również adaptacje filmowe i teatralne. Dzięki takim zależnościom buduje się wciąż nowe komentarze , nowe interpretacje i to jest bardzo istotne, bo demonstruje pomosty między różnymi dziedzinami sztuki. Ostatnią odsłoną naszego wieczoru były literackie rebusy i językowe łamigłówki przygotowane przez Pana Marka Monikowskiego – naszego janowskiego poetę.
Wszystkim Przybyłym dziękujemy, że przyjęli zaproszenie i odwiedzili Nas w sobotni wieczór, jesteśmy wdzięczne za wszystkie ciepłe słowa. Czujemy się zaszczycone, że mogłyśmy się z Państwem spotkać.

Dyrekcja i Pracownicy

Gminnej Biblioteki Publicznej w Janowie

V_Noc_Bibliotek_1.png

V_Noc_Bibliotek_1a.png